Den otevřených dveří ve Škodě Plzeň

Den otevřených dveří se ve Škodě Plzeň uskutečnil 23. září 2006. Možnost navštívit výrobní prostory továrny byla doplněna o jízdy historických vozidel po místní trolejbusové síti. Kromě vozů 6Tr a T 11, která obě patří Technickému muzeu Brno, byl v ulicích Plzně k vidění i „čerstvě historický“ trolejbus 17Tr. Tento vůz byl teprve nedávno převezen do plzeňského muzea Škoda poté, co ukončil svou kariéru v pravidelném provozu v Ostravě. Trojici trolejbusů doplňoval historický autobus ŠL 11. Všechna vozidla spojovala oba zpřístupněné areály továrny (tedy hlavní bránu u Centrálního autobusového nádraží s doudleveckým areálem Škody). Podívala se však i do dalších částí trolejbusové sítě – například na Doubravku.

Škoda electric

Své brány pro veřejnost otevřel doudlevecký areál Škody Electric, která je dodavetelem trakční výzbroje a řídících systémů vozidel. Ihned za vstupní branou byly k vidění dokončované trolejbusy 24Tr a 25Tr pro česká města. V továrních halách pak byly kromě dalších trolejbusů k vidění výrobky v různém stadiu rozpracování, od šroubků v přihrádkách pracovních stolů až po téměř hotovou elektrickou výzbroj. V jiné hale bylo k vidění množství kompletovaných trakčních motorů.

Hlavní areál Škoda

Jedním z center dění byl hlavní areál plzeňské Škodovky. Hned za vstupní branou z Tylovy ulice se kromě občerstvení nacházelo i několik stánků s publikacemi či informačními materiály. Odtud rozvážely autobusy návštěvníky do hal Škoda Transportation a Škoda Power. V obou byla možnost prohlédnout si výrobní prostory, v případě lokomotivky šlo o poslední příležitost, kdy mohla veřejnost navštívit starou výrobní halu.

» Městská doprava » Česká republika » Plzeň » DOD Škoda